Iwona Rostkowska
O mnie Rysunki Koci swiat Ksiazki Wiersze Piosenki Sklepik Kontakt

Moje wiersze, podobnie jak powieść "Orris", zbiór opowiadań "Czas aniołów" czy projekt "Koronczarka" ukazują się w niewielkim nakładzie.

Skąd się w kocie bierze mruczenie?

To wybór siedemnastu wierszy o kotach wraz z rysunkami, wydany w 2009 roku.   Tomik był promowany 09.05 2009 r. podczas wieczoru "Cztery kąty duszy" w Akademii Rycerskiej w Legnicy. Całości patronowało Stowarzyszenie Amicus Arte działające przy PWSZ w Legnicy i Dyrektor Muzeum Miedzi. Promocji towarzyszył koncert, wtedy jeszcze nie wydanej i nie do końca przygotowanej płyty "Koronczarka" oraz prezentacja dziesięciu rysunków
Wierszyki są zapisem moich spostrzeżeń, czasem z przymrużeniem oka, czasem bardzo serio. Historie kocich bohaterów to najczęściej historie moich własnych kotów lub kotów z sąsiedztwa.
Znany wśród moich przyjaciół gruby zeszyt w czarnej oprawie, z kartkami w szerokie linie, w którym je pisałam, jest także miejscem, skąd pochodzą ilustracje do nich. Wielbiciele kotów mówią, że koty dzielą się na piękne i bardzo piękne. Ja spotkałam w życiu tylko bardzo piękne. Pulpet, Filut, Szaruszka, Grubas, Minoga, Czarnuszek, Uszaty, Pyza, Skruszek czy Amelka. Poznajcie je i wy.
"Skąd się w kocie bierze mruczenie?" wydane w 2009 roku dedykowałam mojemu Tacie, który nauczył mnie kochać te niezwykłe i fascynujące zwierzęta. Historia kotki mojego taty, Murki, potwierdza tylko, że kot nigdy nie należy do nikogo. Przychodzi kiedy chce i kiedy chce znika – tak jak ona – w lutowy poranek kiedy odszedł mój Tata.

Tomik do kupienia w sklepiku >>>

Fragmenty oryginału czyli tzw. "czarnego zeszytu"

W czasie spotkania, które miało charakter happeningu, była możliwość wyrażenia swoich emocji i wpisania się na kartkę, wrzucając ja do skrzynki. Oto niektóre z wpisów gości i uczestników tej imprezy >>>

©2013 Copyright :: Zastrzeżenia prawne :: Podziękowania :: Mapa strony